GGG Turizm

 
Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
TRY

Olympos-Çıralı-Ulupınar Turu

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 850 302 65 59
 
info@gggtur.com

TUR PROGRAMI

Hareket: 08:30

Dönüş: 17:00

Helenistik dönemde kurulan Olympos Antik Şehri, Likya uygarlığının en önemli kentlerinden birisidir. Ateş Tanrısı Hephaistos’a tapınılan yer olması ve muhteşem doğal güzellikleriyle bu bölge önemli bir cazibe merkezi olmuştur. Olympos’un konumu Ulupınar Irmağının iki yakasında ve deniz kıyısında yer almaktadır. Mozaik kaplı zemini ile Bizans Hamamları, Mermer Tapınak Girişi, Tiyatrosu ve Antik Mezarları en önemli yapılardır. Olympos sahili aynı zamanda deniz kaplumbağalarının önemli yumurtlama alanlarından biridir.

Çıralı, Olympos’a yakın konumda bulunan ve yarım saatlik yolculuk sonrasında ulaşılan bir yerdir. Diğer adı Yanartaş olan bölgede doğal gazın açığa çıkması ile farklı deliklerden çıkan alevler değişik bir görüntü oluşturmaktadır. Efsaneye göre bu alev, aslan başlı Chimaera adında bir Canavarın ağzından çıkmaktadır ve Bellerephontes isimli kahraman bu Canavarı kanatlı atı Pegasus ile burada yenmiştir. Ziyaretçilerin daha kolay ve güvenli hareket edebilmeleri için spor ayakkabı giymeleri önerilir. Olympos gezimizden sonra cennetten kopma bir yer diye tabir edilen Ulupınar’da yemek molası verilecektir.

Ulupınar çayının üzerinde yer alan restaurantta, kuş sesleri arasında yenilecek öğle yemeği turumuzun belki de en renkli bölümü olacaktır.

ÖZEL TUR(1-2 KİŞİ): 300 Euro

ÖZEL TUR(3-5 KİŞİ):350 Euro

ÖZEL TUR(6-8KİŞİ): Kişi Başı 60 Euro

DAHİL OLAN HİZMETLER

-Ulaşım

-Örenyeri Girişleri

-Profosyonel Rehberlik Hizmeti

-Öğle Yemeği

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 850 302 65 59
 
info@gggtur.com
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı