GGG Turizm

 
Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
TRY

Perge-Aspendos-Kurşunlu Şelalesi Turu

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 850 302 65 59
 
info@gggtur.com

TUR PROGRAMI

Hareket: 10:00

Dönüş: 17:00

Tarih ve Kültür severler için Perge, Aspendos ve Kurşunlu Şelalesi Turu zihinlerde unutulmaz anılar bırakacaktır.

Perge; Pamfilya bölgesinin geniş bir alana yayılmış Roma İmparatorluğuna bağlı bir bölgesi idi. Antik Yunan, Roma ve Bizans kültürlerinin harmanlandığı şehir olarak bilinir. Anadolu’nun en iyi korunmuş Roma Hamamları, Agorası, Sütunlu Caddesi, Anıtsal Çeşmesi ve 12 bin kişilik muhteşem Stadyumu ile tarihe ışık tutmaktadır.

Aspendos Tiyatrosu, antik dünyadan günümüze kadar gelen en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu'dur. M.S 2. yüzyıl dan kalma Tiyatronun kapasitesi 15.000 kişilikti. Dönemin en önemli gladyatör dövüşlerinin sergilendiği yapı, günümüzde yaz aylarında T.C Kültür Bakanlığı çerçevesinde hazırlanmış Opera ve Bale gösterilerine hizmet etmektedir. Aynı dönemde Aspendos Şehri’ne su taşımak için yapılmış, mühendislik harikası olan Su Kemerleri hemen Tiyatro’nun arkasında bulunmaktadır ve burada gerçekleştireceğimiz fotoğraf molasından sonra Kurşunlu Şelalesi son ziyaret yerimiz olacaktır.

Kurşunlu Şelalesi, kendine has yüzlerce çeşit bitki örtüsü ve 18 metre yüksekliğindeki Şelalesi ile aynı zamanda milli parktır. Burada küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde yer alır ve bu alan 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Şelale ve Piknik alanı içinde; manzara seyir terasları, çocuk parkı, restaurant, otopark, gezinti patikaları, içme suyu ve tuvalet bulunmaktadır.

ÖZEL TUR(1-2 KİŞİ): 250Euro

ÖZEL TUR(3-5 KİŞİ): 300 Euro

ÖZEL TUR(6-8KİŞİ): 55 Kişi Başı Euro

DAHİL OLAN HİZMETLER

-Ulaşım

-Örenyeri Girişleri

-Profosyonel Rehberlik Hizmeti

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 850 302 65 59
 
info@gggtur.com
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı